تاثیر رنگ و طرح لباس در خوش تیپ تر به نظر رسیدن شما!

 
 

شـاید بـرای شـما اتفاق افتاده باشد که دوستتان را دیده باشید که پیراهنی صورتی به تن کرده و توسط اطرافیان مورد تحسـین، تـمجـید و تـوجه فـراوان قـرار گرفته باشد. شما نیز به تبـع او تصـمیـم گرفتـیـد کـه پیراهنی به همان رنگ تهیـه کـرده و بـر تن کنید. اما بعد از اینکار مورد تمسخر و ریشخـنـد دیـگــران قــرار گرفته و همان نگاههای پیشین نیز از شما برگردانـده شـد و در نتیجه آنها را از تن درآورده و لباس‌های مشکی، آبی و خاکستری قبلی خود را پوشیدید. اگر می خواهید بدانید که چرا آن پیراهن صورتی مناسب شمـا نبود و چرا این به آن معنا نـیست که دیـگر نـباید لـباس‌های رنـگی بپوشید، به ادامـه مقاله توجه کنید. رنـگ پوست شـما چه تیره باشد،چه روشن وچه درمیان این دو،میتوانید رنگی مناسب برای لباس خود انتخاب نمایید.

 

 

 

انتخاب پارچه‌های طرح دار:

 

به طور کلی در مورد پارچه‌های طرح‌دار ، این موضوع قابل توجه است که : اگر طرح پارچه با رنگ زمینه هماهنگی داشته باشد کمترین اثر و در صورتی که تضاد رنگی بین طرح و زمینه پارچه زیاد باشد ، بیشترین اثر را دارد.

 

 

 

پارچه‌های راه راه

 

خط های افقی:

 

به طور کلی حطوط افقی به علت هدایت چشم به چپ و راست در هر قسمتی قرار بگیرند ، باعث می‌شود آن قسمت پهن تر به نظر برسد.

 

خط های افقی پهن:

 

برای افراد لاغر مناسب است. به علت ویژگی افقی بودن بر پهنای بدن می افزاید و به علت پهن بودن خطوط چشم مسیر عمودی را بیشتر طی می‌کند و کمی در بلندی قد نیز اثرگذار خواهد بود. ( قد شما را زیاد نمی‌کند ، شما بلندقد تر به نظر می‌رسید)

 

خطوط عمودی:

 

مهمترین ویژگی این خطوط هدایت چشم از بالا به پایین است و در هر قسمتی که قراربگیرند آن قسمت را بلندتر می‌نمایانند.

 

خطوط عمودی و پهن:

 

برای افراد کوتاه قد مناسب است و چون چشم ، در پهنای خطوط حرکت می‌کند ، کمی در چاق تر به نظر رسیدن نیز اثر دارد.

 

خطوط عمودی باریک با فاصله کم نیز تاثیر خطوط عمودی را دارد.

 

 

 

گلدار

 

بیشترین تاثیر پارچه‌های گلدار مربوط به گل های درشت و روشن یا احتمالا براق است.

 

هرچه گل‌ها ریزتر و با فاصله نزدیک‌تر به هم دیگر و در زمینه خود پارچه همرنگ باشن، کمترین تاثیر را می‌گذارد. اما هر چه فاصله گل‌ها بیشتر شود و رنگ آن نسبت به پارچه روشن‌تر باشد ( تضاد رنگی با رنگ پارچه داشته باشد ) تاثیر آن افزایش می‌یابدو همان طور که گفته شد بیشترین تاثیر مربوط به طرح‌ها ، گل‌ها و خال‌هایی با رنگ روشن ، درشت و با فواصب زیاد می‌باشد.

 

پوست‌های معمولی ( نه تیره نه روشن)

 

افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند می‌توانند تقریبا" از هر رنگ لباس استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره می‌تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هردو رنگ می توان استفاده نمود و لی بهتراست پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد.

 

رنگ‌های مناسب این گروه:

 

بژ
آبی
سورمه ای
گندمی
مشکی
صورتی

 


رنگ‌های نامناسب این گروه:

 

مغز پسته ای
بنفش
قهوه‌ای تیره
قرمز
تنها رنگ‌هایی که در این گروه اصلا" نباید بکاربرد، رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباس‌های زیتونی یا قهوه‌ای خودداری کنید.

 

پوست‌های روشن:

 

این گونه افراد معمولا" موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه‌ای روشن است. رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

 

رنگ‌های مناسب این گروه:

 

آبی ملایم
قهوه ای
بژ
آبی سیر
رنگی غیر از سفید
رنگ‌های نا‌مناسب این گروه:

 

قرمز
صورتی
نارنجی
زرد
ارغوانی
در این گروه بطور کلی باید از رنگ‌های خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگ‌های گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

 

پوست‌های تیره.

 

افراد تیره پوست معمولا دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره می‌باشند که در این صورت باید لباسی را انتخاب کرد که با رنگ‌ـهای تـیره مـغایرت داشـتـه بـاشـد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می‌گردد.

 

رنگهای مناسب برای این گروه:

 

صورتی
سفید
خاکی
آبی ملایم
طوسی روشن
رنگ‌های نا مناسب این گروه:

 

مشکی
قهوه ای تیره
فیروزه ای
سبز یشمی
قرمز تیره
اگر جزء این دسته افراد هستید از پوشیدن لباس با رنگ‌های گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره مــعـمولا" به عنوان لبـاس رسمی کار در نظر گرفـتـه شده و نمی‌توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، لذا سعی کنید بکارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

 

به امید  بهره مندی از نظرات ارزشمند شما...
کامیاب و کامروا باشید. بوبک دکور

 

/ 0 نظر / 20 بازدید